Kategorie:

Czy warto inwestować w Condohotele?

Condohotel to rodzaj budynku, który łączy w sobie cechy hotelu i condominium. Można je spotkać w nadmorskich miejscowościach lub w górach, gdzie roi się od turystów szukających noclegu. To dzięki nim pomysł inwestycji w Condohotel cieszy się popularnością, a jego realizacja przynosi zyski. Jakie są zalety takiego przedsięwzięcia i czy to naprawdę się opłaca?    

Zalety inwestycji w Condohotele

Inwestycja w nieruchomość zawsze chroni portfel przed inflacją. Condohotel to dobre miejsce do zabezpieczenia kapitału oraz jego pomnożenia. Napływ gotówki zapewni comiesięczny dochód z wynajmu. Dodatkowo właściciel może wykorzystać możliwość tzw. “pobytu właścicielskiego”, który trwa od 7 do 30 dni. 

Inwestor nie musi się martwić kosztami napraw oraz remontów. Zawsze pokrywa je operator hotelowy. Kolejnym plusem jest odliczenie podatku VAT oraz szybki dochód ze sprzedaży, w razie wycofania się z inwestycji. 

Rynek Condohoteli w Polsce

W ostatnich latach widoczny jest stały rozwój rynku Condohoteli. Wpływa na to korzystna sytuacja gospodarcza kraju oraz rozwój turystyki. Stale rośnie zapotrzebowanie na nowe bazy noclegowe oraz ich większą jakość. To dlatego nowoczesne hotele stawiają w głównej mierze na pakiet nowoczesnych usług oraz dobrą relacje z klientem, chcąc zatrzymać go u siebie na dłużej.

W Polsce obecnie istnieje około 50 Condohoteli. Największy popyt mają obiekty w województwie Pomorskim oraz Dolnośląskim. W pasie nadmorskim podaż w latach 2019-2022 wzrosła aż o 25%. Pas górski cieszy się również bardzo dobrym wynikiem, który wynosi około 17%. Podaż pozostałych aglomeracji na terenie Polski zaliczyła wzrost o 28%.  

Dane te jednoznacznie pokazują dobrą sytuację na rynku. 

Zyski z inwestycji

Dochody z zakupu condo lokalu są różne. Wpływa na nie szereg różnych czynników, takich jak usytuowanie terenu, pora roku czy turyści. Zwykle średnia zysków waha się między 5% a 8%. Są jednak sytuacje, kiedy dochód przekracza aż 11%, co jest niewątpliwym sukcesem. 

Jak widzisz, rynek Condohoteli ma się dobrze i zachęca nowych inwestorów do działania!