Kategorie:

Apartamenty na sprzedaż w condohotelach – czy warto się nimi zainteresować?

Turystyka jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią gospodarki, stwarzającą dla osób przedsiębiorczych wspaniałe okazje inwestycyjne. Obecnie nie jest przy tym konieczne posiadanie wysokiego kapitału – na rynku możemy bowiem spotkać podmioty, które oferują zlokalizowane w hotelach apartamenty na sprzedaż. Ta forma inwestowania w nieruchomości zyskuje obecnie na popularności, stwarza bowiem możliwości szybkiego pomnożenia posiadanych aktywów.

Apartamenty na sprzedaż w condohotelu – czy warto zainteresować się tą ofertą?

Apartamenty na sprzedaż, zlokalizowane w condohotelach, oferowane przez wyspecjalizowane w takiej działalności podmioty, są dla wielu osób okazją do uzyskania sporych zysków. Jest to związane zarówno z wysokimi dochodami, jakie generuje bieżąca działalność w zakresie ich najmu, jak i z potencjałem wzrostu wartości takiej nieruchomości.

Inwestycję taką charakteryzuje również stosunkowo niska bariera wejścia – apartamenty na sprzedaż tego typu nie wymagają wysokiego zaangażowania kapitałowego. Zakup nieruchomości nie wiąże się też z nadmiernymi utrudnieniami administracyjnymi, nawet wówczas, gdy zdecydujemy się na zaangażowanie się w budowę condohotelu, który dopiero powstaje – wszelkimi formalnościami w tym zakresie zajmuje się podmiot zarządzający obiektem.

W jego gestii leży również stała obsługa przedsięwzięcia, w związku z czym inwestycja tego typu nie wymaga w zasadzie uwagi właściciela apartamentu. Jednocześnie operator najczęściej gwarantuje określony dochód z najmu. Osoby, zainteresowane taka formą pomnażania kapitału, nie muszą więc martwić się o poszukiwanie potencjalnych najemców ani zajmować się negocjowaniem stawek. Sam charakter obiektu powoduje natomiast, że nie istnieje ryzyko niewypłacalności krótkoterminowego lokatora.

Oczywiście inwestycje w condohotele można potraktować również jako okazję do zakupu nieruchomości dla własnych potrzeb. Apartamenty na sprzedaż w takim obiekcie są bowiem całkowicie funkcjonalnymi mieszkaniami. W związku z tym właściciel może z nich korzystać, zarówno w okresie wakacyjnym, jak i przez cały rok.